Hra

Zde můžete najít pár pravidel, jak hrát RPG. Není to nic těžkého, stačí se těmito pravidly řídit a potom bude všechno v pohodě. Když je budete naopak porušovat, hrozí nějaké upomínky nebo trestné body.
 
 
 

Obecná pravidla ohledně hry a chatu:

1. První základní pravidlo je to, že při příchodu na chat, by jste se měli chovat slušně, tak jako je psáno i v normálních pravidlech.
 
2. Nevydávejte se za ostatní hráče, každý má svou vlastní postavu, za kterou hraje a může s ní udělat co chce. (Ale do jisté míry lidi.)
 
3. Nespamujte v chatu, při neopakovaném spamování budete napomenuti, při pokračování spamování i po napomenutí dostanete nějaký trest.
 
4. Často se stává, že dva lidi mají stejnou barvu. Ten kdo přišel nově, tak si barvu musí změnit, zatímco ten druhý člen, co je tu déle si barvu ponechává. Tohle pravidlo je celkem důležité, jsou pak s barvami občas potíže.
 
5. Ve hře se mohou dít i souboje, bylo by lepší, kdyby na ně dohlížel jeden z přítomných adminů. Protivníkovi musíte dát v boji šanci na obranu, neměli by jste totiž hned napsat, že jste mu například 'překousli tepnu u krku a byl mrtvý'. Nejde to. Musíte mít také souhlas protivníka, že jej můžete nějak vážně zranit. Ve hře se hráči nesmějí zabít, jedině tehdy, pokud si to ten dotyčný opravdu přeje a dá souhlas.
 
6. V chatu neposílejte odkazy na cizí weby a tak podobně, když už se tak má stát, jedině v šepotu. Odkazy na obrázky/videa jsou povoleny. Pokud by to ostatním taktéž nevyhovovalo, opět se přesuňte do šepotu.
 
7. Nenadávejte sprostě. Není to nic pěkného, když příjdete do chatu a vidíte všude samá sprostá slova. Když už se stane, že si to potřebujete napsat, místo nějakého písmene napište nějaké znaménko, jako třeba hvězdičku a podobně.
 
8. Chat je tu určen jak pro hru tak i třeba pro nějaké to klábosení. Může se stát, že pár lidí bude chtít hrát a jiní si zas povídat. V tomto případě by ti, co nemají zájem o hru se přesunout do šepotu, aby do hry nevkládali své komentáře, které mohou rušit ostatní.
 
9. Netolerujeme manipulaci s ostatními hráči ve hře. Ne, nemůžete napsat: Kopl jsem ho a on začal naříkat. NE! On musí mít taky nějakou šanci zareagovat
 
10. Taky bych vám ráda nějak přiblížila Mary Sue/Gary Hue. Mary Sue/Gary Hue je idealizovaná postava, která je nejkrásnější, nejchytřejší, nepřemožitelná, bezkonkuřrenční! Taková postava totiž neexistuje!  Nejlépe se takové postavě snažte vyhnout, kazí to dojem a je to akorát nevkusné. Více se dozvíte o MR/GH Zde
 
11. Uvědomte si, že když potkáte někoho nového, vaše postava nezná o něm věci, co jsou v jeho profilu. Nemůžete k němu přiběhnout a vyklopit na něj: "Jé ahoj Lucko, ty máš ráda modrou barvu a ráda plaveš viď?, Mimochodem, líbí se mi kde bydlíš, taky bych tam chtěl bydlet!" Jak by na vás asi ten dotyčný koukal? Nejste vševědoucí a postava si vše musí od dotyčného zjistit sama.
 
 
 

Jak se hraje?

Přistoupíme tedy k samotné hře na chatu, ukážeme ti jak se správně hraje a jak by hra měla vypadat:
 
 
Nejprve situaci, když postava něco řekne, to vkládáme do uvozovek jako přímou řeč (" "):
 
Procházel jsem se v lese a rozhlížel se kolem. Byl tu klid, nejspíš jsem tu sám. "Dnes to vypadá na pěkný den." poznamenal jsem si sám pro sebe a pokračoval v cestě.
 
 
 
Dále, když si postava něco myslí, uzavíráme do hvězdiček (* *): 
 
*Kdo ví, co se dnes stane.* napadlo mě mezitím, co jsem se rozhodl zamířit k jezeru.
 
 
 
Jak už jste si mohli všimnout, to, co postava dělá, se neuzavírá nikam:
 
Nakonec jsem konečně dorazil k jezeru. Přistoupil jsem ke břehu a napil se křišťálově průzračné vody.
 
 
 
Tak a celý příspěvek by mohl vypadat takto:
 
Procházel jsem se v lese a rozhlížel se kolem. Byl tu klid, nejspíš jsem tu sám. "Dnes to vypadá na pěkný den." poznamenal jsem si sám pro sebe a pokračoval v cestě. *Kdo ví, co se dnes stane.* napadlo mě mezitím, co jsem se rozhlodl zamířit k jezeru. Nakonec jsem konečně dorazil k jezeru. Přistoupil ke břehu a napil se křišťálově průzračné vody.
 
 
 
Další hráč by na příspěvek mohl reagovat takto:
 
Byla jsem na procházce po lese, když jsem ale vycítila neznámy cizí pach. Vydala jsem se za ním a po chvilce jsem zahlédla obrovského draka u jezera. *Nejspíš měl žízeň, tak se šel napít.* usoudila jsem a vydala se za ním. Třeba by mohl být přátelský. Pomalu jsem dorazila k němu a tiše jej sledovala. "Zdravím, dnes je pěkný den, že?" pozdravila jsem a zároveň mu položila jednoduchou otázku.
 
 
A takhle to může pokračovat dokola a dokola. :)
 
Další, co je nutno vědět je, aby jste se při příspěvcích rozepisovali, když napíše někdo příspěvek jako tenhle:
 
Vylezl jsem ze své jeskyně a lehl si.
 
 
No vážně, chtěli by jste na něco takového reagovat? Není těžké napsat příspěvek, jako je ukázka nahoře, můžete reagovat i na okolí, popsat kde jste, to vám jistě pomůže. 
 
 
Každý příspěvek MUSÍ mít minumálně 30 slov. To myslím, není rozhodně těžké.
 

!!Chat pro pokec i hry mezi hráči!!

!!Zde je fórum jedině pro hry!!

 

 
Pokud máte zájem o hru, ale chat je prázdný a fórum bez volné hry, můžete si domluvit hru zde dole v diskuzním fóru!
.
.
.

 

Domluvy na hry...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek